To najlepšie z hliníkových diskov

Nepopierateľná nemecká kvalita i dizajn zaujmú na prvý pohľad svojou optikou i dynamikou. Elektróny AEZ Steam jednoducho majú paru, ktorú dodajú aj vášmu vozu. 5 – jamkové ohnisko obkolesené.
Lámal si si už hlavu nad tým, či sú lepšie hlinikové alebo plechové disky? V tomto článku si povieme o ich výhodách, ale nezabudneme vytknúť aj ich nevýhody.

výmena pneumatiky
Hliníkový disk
Je to súčasť kolesa automobilu, ktorá je vyrobená zo zliatiny hliníka a ďalších ľahkých kovov. Hliníkové disky sa odlievajú z jedného kusu, na ktorý sa nanáša ochranná vrstva laku. V zime však hrozí, že dôjde k narušeniu tejto vrstvy laku, čo má za následok koróziu, ktorá spôsobí únik vzduchu z pneumatiky. Majú estetický vzhľad, sú veľmi ľahké, odolné voči mechanickému opotrebeniu a majú veľmi dobre rozloženie hmotnosti, vďaka čomu nastáva pokles zotrvačných síl kolesa.

auto-tires-2615412_960_720

Tým sa taktiež zvýši dynamika akcelerácie a skráti sa brzdná dráha automobilu. Medzi výhody hliníkových diskov AEZ najdisky patrí nižšia hmotnosť, čo znamená menší valivý odpor a teda menšiu spotrebu paliva, lepšie rozloženie hmotnosti, sú na pohľad pekné a zaujímavé, vysoká odolnosť voči mechanickému opotrebeniu a lepšie chladia brzdy. Ich nevýhodami je horšia ochrana brzdového systému od nečistôt a vyššia nákupná cena. Ďalšou nevýhodou je ich oprava, ktorá je náročná a nákladná.