Mramor vás očarí

Mramor a Travertín sú úžasné prírodné materiály, ktoré vďaka nezameniteľnej „žilnatej“ textúre a nápadným farebným vzorom vynikajú svojim vzhľadom už na prvý pohľad. Výnimočne sa však nachádzajú i v takmer jednoliatych bielych či čiernych variantoch. 
Travertín má oproti mramoru ešte naviac pórovitý, až mierne dierovaný povrch, ktorý dodá vašim interiérom jedinečný exkluzívny vzhľad s prírodným nádychom. Používa sa predovšetkým v interiéroch a to na podlahy, obklady stien, krbov. Mramorová doska je veľmi populárna u obyvateľov, preto si ju objednáva veľmi veľa zákazníkov na ďalšie spracovanie

kuchyňa, linka

Pre použitie na kamenné kuchynské pracovné dosky však tento výnimočný materiál nie je až taký príliš vhodný. Nakoľko nie je odolný voči pôsobeniu kyselín nachádzajúcich sa v niektorých potravinách, ktoré sa z času na čas vyskytnú na kuchynskej pracovnej doske. Taktiež nie je dostatočne odolný voči poškriabaniu a inému mechanickému poškodeniu, napríklad nožom alebo kuchynskými pomocníkmi.
Dierované povrchy môžeme naviac na Vaše prianie vyplniť farebným či priehľadným polyesterovým lepidlom, čím unikátna a jedinečná textúra vášho kameňa ešte viac vynikne.

dining-room-3108037_640

Vlastnosti a využitie materiálu.
Oba spomínané materiály vyššie v článku odolajú teplotám do 150 °C
Dosahujú tvrdosť, ktorá prekonáva vlastnosti dreva či plastu.
Oproti žule, umelému kameňu alebo keramike sú však niektoré druhy viac náchylné na kontakt s kyslými a agresívnymi látkami využívanými v domácnostiach (prírodné a umelé kyseliny, bielidlá, …).
Tieto slabé stránky môžeme do istej miery eliminovať dodávanou impregnáciou, tá na povrchu mramorových a travertínových dosiek vytvorí ochrannú vrstvu.

Mramorovú dosku tiež môžete využiť aj ako obklady na krb, ako podlahu, či dokonca vytvoriť si exkluzívne mramorové stoličky. Budete originálny a jedinečný, čo ocenia vaše budúce návštevy, ktoré k vám prídu do vášho rodinného domu.