Možné náhrady za modrú pilulku

Spedra patrí medzi najnovšie prípravky s obsahom chemicky vyrábaných účelových látok zameraných na uvoľnenie krvných ciev v penise, čo umožní dosiahnuť erekciu mužom s impotenciou. Základom lieku je účinná látka zvaná Avanafil, ktorá bola vyrobená len nedávno, v roku 2013.  Zároveň však treba povedať aj to, že účinnosť Spedry nikto nespochybňuje. Skúsenosti mužov ukazujú, že táto bledožltá oválna tabletka má svoj zmysel pri ťažších formách erektilnej dysfunkcie.

erekcia 2

Na rozdiel od väčšiny konkurencie, Spedra je tvorená v základe účinnou látkou zvanou Avanafil. Z hľadiska vývoja ide o mladšiu účinnú látku ako sú napríklad Sildenafil vo Viagre, Tadalafil v Cialise alebo Vardenafil v Levitre. V princípe je ale účinnosť látky založená na tom istom účinku, ako konkurenčné účinné látky. Spedra je liek na perorálne použitie, takže tabletku stačí prehltnúť a zapiť vodou. Prechod na inú dávku, čiže úprava na silnejšiu alebo slabšiu verziu, môže byť len na základe vyšetrenia lekára. Úprava dávky je potrebná najčastejšie vtedy, ak sa nedostaví dostatočná erekcia, alebo ak je účinok až príliš intenzívny.

Čo sa týka účinkov tabletky, ide o liek ovplyvňujúci v prvom rade erekciu a jej vznik. Na to som bol pripravený už pred prvým užitím, nečakal som od Spedry zázraky a pokiaľ k tomu budete pristupovať podobne aj vy, neprídu žiadne nepríjemné prekvapenia. Spedra zároveň nerieši erekciu dlhodobo, užívanie treba opakovať pravidelne.

cialis2

Z hľadiska účinnosti na vyššiu sexuálnu chuť Spedra nemá žiaden vplyv ani výsledky. Neočakával som to ani od nej, nakoľko nejde o žiadne afrodiziakum alebo prípravok na ovplyvnenie testosterónu. V tomto ohľade teda tabletka žiaden účinok nemá. Druhá oblasť, teda nástup erekcie, je samozrejme doménou Spedry. V tomto kritériu musím tabletky pochváliť, avšak kvalita nástupu erekcie určite bude u každého muža individuálna. Ja som našťastie netrpel vážnou poruchou erektilnej dysfunkcie, takže to mala Spedra ľahké. Prekrvenie penisu je aj vďaka tabletkám viditeľne lepšie, dokonca stoporenie bolo tvrdšie, ako v prípade niektorých iných podobných prípravkov. V tomto ohľade si teda tabletky počínajú dobre a účinnosť je naozaj taká, ako má byť.

Cialis

Vďaka lepšej erekcii môže byť lepší aj pohlavný styk, no priamu účinnosť alebo súvislosť s jeho dĺžkou by som Spedre nepripisoval. To isté platí aj ohľadom oddialenia ejakulácie, tu žiadne vplyvy nečakajte. Ak chcete zažiť intenzívnejší orgazmus, s veľkou pravdepodobnosťou musíte siahnuť po inom riešení. Spedra niečo také nedokáže a jej vplyv môže byť len sekundárny, kedy po dlhšej dobe sexuálnej abstinencie kvôli erektilnej dysfunkcii môže byť prvý orgazmus lepší.

Bohužiaľ, ako to už pri liekoch všeobecne na predpis chodí, aj pri Spedre treba počítať s vedľajšími účinkami aj s vyššou cenou Spedry.. Výrobca ešte stále napríklad nemá všetky nežiaduce účinky preskúmané detailne a liek je v tejto oblasti predmetom ďalšieho monitorovania. To samé o sebe nesvedčí o ničom pozitívnom.