Čistota a poriadok sú základom každej domácnosti!

Ak máte doma malých nezbedníkov, je vám jasné, že to nebude jednoduché. My však pre vás máme skvelý tip! Kúpte si domov boxy z tvrdého kartónu a veci naukladajte tam. Dnes je to také praktické! Navyše ak ich uložíte vysoko, deti sa k nám nedostanú. V obchodoch ich nájdete v rôznych veľkostiach, farbách a s rôznymi motívmi. Môžu poslúžiť aj ako priestor na hračky. Navyše si môžete zakúpiť aj menšie krabičky na uskladnenie drobných vecí ako sú napríklad šperky.
Obohaďte vašu domácnosť kvetinami a bylinkami. Voňajú nádherné a navyše úplne prirodzene. Nemusíte vôbec kupovať žiadne osviežovače vzduchu. Stačí, ak budete pravidelne vetrať. O zvyšok a príjemnú vôňu sa postarajú kvetiny.žehlička oblečenie.jpg
Zbavte sa zbytočností. To, čo nepotrebujete a na čo sadá prach, vyhodťe alebo niekomu darujte. Týka sa to oblečenia, hračiek, kníh, skrátka čohokoľvek, čo vám doma len zaberá miesto. Uvidíte, koľko máte odrazu miesta a ako je tam odrazu čisto!
Vyhraďte si jeden deň na upratovanie. Stačí povysávať a utrieť prach. Pravidelnosťou tak docielite krajší a lepší efekt. Ak niečo robíte vždy v ten istý čas, jednak vás to už ani neobťažuje a navyše sa nebudete chytať za hlavu, že máte doma taký neporiadok. Kuchyňu môžete udržiavať každý deň v čistote a hneď uvidíte, aký je v tom rozdiel!
Naučte deti od malička po sebe upratovať hračky. Viete, koľko času vám to uľahčí? Raz sa tak či tak budú musieť naučiť po sebe upratovať. Navyše ak máte staršie ratolesti, zapájajte ich do upratovania častejšie a pravidelnejšie. Vám sa tak uľaví a navyše budete mať dobrý pocit z toho, že na všetko v domácnosti nie je sama. Ak je manžel doma, pripojiť sa môže aj on.upratovanie čistota.jpg
A čo je najdôležitejšie na tom všetko? Všetko sa snažte robiť s úsmevom a dobrou náladou. Uvidíte, ako sa to nalepí aj na ostatných členov vašej rodiny. Okrem čistoty tak bude doma vládnuť harmónia, pokoj a dobrá nálada a to je predsa základom každého úspechu!